ABB Lumacell CM-PC-L, Plastic Pictogram Combination Unit, 3.6VDC 27W - (2) x 2W LED Heads,120-347VAC Input, White
Regular price
$78.00
Couldn't load pickup availability
Use this text to encourage communication or promote sharing on social networks.
Plastic pictogram combination unit, 3.6 volt with 2 watt LED heads,Input Voltage: 120V, 277V & 347V/60HZ,Battery Ni-cd 3.6V 2000mAH,Lamps: 2 x 2W LED Max:27W,Emergency operation time: 2 hours
| Stock Code | CM-PC-L |
| Family | PLASTIC COMBO PICTO 120-347V |
| Part No | 624616364907 |
| Voltage (V) | Input 120-347Vac, Output 3.6Vdc |
| Width (in) | 20 |
| Height (in) | 12-1/2 |
| Depth (in.) | 3-1/8 |
| Bulb Type | LED |
| Bulb Shape | HEAD PAR18 3.6Vdc 2W |
| Wattage (w) | Ouptut 36 Watt @ 6Vdc |
| Bulb(s) Included | Yes |
| Color | White |
| Battery Back Up | Yes |
| Housing | Plastic Housing |
| Lamp Head Wattage | (2) x 2W |
| UL Listed | CSA Certified to C22.2 #141-15, UNSPSC: 39111707 |

