ABB Lumacell CM-SC-L, Steel Pictogram Combination Unit, 6VDC 36W, (2) x 2W LED Heads, 120-347Vac Input, White
Regular price
$154.50
Couldn't load pickup availability
Use this text to encourage communication or promote sharing on social networks.
Output 6V 36W Steel Running Man Sign and Emergency Lighting Combination Unit (3 Pictogram Panels included: 1 with no arrow and 2 with arrows), (2) x 2 W Led Heads. Can power CM-R1 and CM-R2 remote fixtures only, 120-347Vac Input, Battery Run Time (Mininum) 120 Minutes.
| Stock Code | CM-SC-L |
| Family | STEEL COMBO PICTO 120-347V 27W |
| Part No | 7TBA133920R0002 |
| Voltage (V) | Input 120-347Vac, Output 6Vdc |
| Width (in) | 13-3/8 |
| Height (in) | 12-1/4 |
| Depth (in.) | 4-5/8 |
| Bulb Type | LED |
| Bulb Shape | HEAD PAR18 6V 2W |
| Wattage (w) | Ouptut 36 Watt @ 6Vdc |
| Bulb(s) Included | Yes |
| Color | White |
| Battery Back Up | Yes |
| Housing | Steel Housing |
| Lamp Head Wattage | (2) x 2W |
| UL Listed | CSA Certified to C22.2 #141-15, UNSPSC: 39111707 |

