ABB Lumacell MQM1LD1, Single Remote Head, 6VDC 4W MR16 LED White Thermoplastic
Regular price
$48.00
Couldn't load pickup availability
Use this text to encourage communication or promote sharing on social networks.
6V 4W MR16 LED Remote Head, Fire Retardant Thermoplastic, 300 Degree Rotation, White Body, CSA Certified
| Stock Code | MQM1LD1 |
| Family | Single MQM MR16 6V4W LED |
| Part No | 7TBA133380R0320 |
| Voltage (V) | 6Vdc |
| Width (in) | 5 |
| Height (in) | 5 |
| Depth (in.) | 5-1/8 |
| Bulb Type | LED |
| Bulb Shape | MR16 2-Pin |
| Base Type | GU5.3 |
| Wattage (w) | 4W |
| Bulb(s) Included | Yes |
| Housing | Thermally Enhanced Plastic Case |
| Lamp Head Wattage | 1 × 4W |
| Start Temp. (Min) | 0℃ |
| Start Temp. (Max) | 40℃ |
| UL Listed | CSA certified to C22.2 No.141-15, UNSPSC: 39111713 |

