Arlington 38900ST, 1/2" 90° Snap²It® MC Cable Connector, Cable Range 0.405-0.600, Zinc die-cast, Silver, 25 Packs
Regular price
$42.01
Couldn't load pickup availability
Use this text to encourage communication or promote sharing on social networks.
* List price is for 25 Packs
90 degree snap to it cable connector. Zinc die-cast for AC, MCI, HCF, MCIA, MCPCS cable. Cable Range .405 to .600.
| Part Number | 38900ST |
| Weight | 0.115 lbs/each |
| Height | 2.496" |
| Width | 1.739" |
| Color | Silver |
| Material(s) | Zinc |
| Cable Range | 0.405 - 0.610 |
| Knockout Size(s) | 3/8" |
| Trade Size | 1/2" |
| Listing | cULus, CSA |

