Arlington BT125, NM Cable Connector, 2/0-3/0 Wire Range, 0.275 - 0.900 Max Opening, Plated Steel, 25 Packs
Regular price
$166.55
Couldn't load pickup availability
Use this text to encourage communication or promote sharing on social networks.
* List price is for 25 Packs
Non-metalic 2 Screw 11/4 Inch Plated Steel Clamp Cable Connector accepts 2/0 to 3/0 wire size.
| Part Number | BT125 |
| Weight | 0.108 lbs/each |
| Height | 2.136" |
| Width | 2.045" |
| Color | Silver |
| Material(s) | Plated Steel |
| Maximum | 0.900 |
| Minimum | 0.275 |
| Trade Size | 2/0 - 3/0 wire range |
| Wire Size | 2/0-3/0 |

