Arlington BT50, NM Cable Connector, 14/2-8/3 Wire Range, 0.250 - 0.600 Max Opening, Plated Steel, 100 Packs
Regular price
$174.72
Couldn't load pickup availability
Use this text to encourage communication or promote sharing on social networks.
* List price is for 100 Packs
Non-metalic 2 Screw 1/2 Inch Plated Steel Clamp Cable Connector accepts 14/2 to 8/3 wire size.
| Part Number | BT50 |
| Weight | 0.035 lbs/each |
| Height | 1.323" |
| Width | 1.136" |
| Color | Silver |
| Material(s) | Plated Steel |
| Maximum | 0.600 |
| Minimum | 0.250 |
| Trade Size | 14/2-8/3 wire range |
| Wire Size | 14/2-8/3 |

