Arlington LVMB1, Low Voltage Mounting Bracket for New Construction, 1-Gang, Black, Plastic, 10 Packs
Regular price
$21.77
Couldn't load pickup availability
Use this text to encourage communication or promote sharing on social networks.
* List price is for 10 Packs
Low voltage bracket for new construction. Mounts vertical on wood or metal studs. Non Metallic. Single Gang. For class 2 low voltage wiring. Built in 3/4" Knockout.
| Part Number | LVMB1 |
| Weight | 0.062 lbs/each |
| Height | 4.158" |
| Width | 3.147" |
| Color | Black |
| Material(s) | Plastic |
| Trade Size | 1-Gang |
| Listing | UL, CSA |

