Canolight CL-WL-C04-20W-4CCT-BL, LED Up and Down Wall Light, 120-347 VAC, 90lm/W, Wattage and 4CCT Adjustable, 0-10V Dimming, Black
Regular price
$144.90
Couldn't load pickup availability
Use this text to encourage communication or promote sharing on social networks.
- Available in Black Body
- Bridgelux SMD2835
- Flickering-free Driver
- 0-10V Dim
- Integrated Photocell
- ON/OFF Switch for Both Up and Down Lights
- Replaceable Heads (Cube Head Included)
- Arc Head: CL-WL-C04-Arc Head-BL
- Cloud Head: CL-WL-C04-Cloud Head-BL
| Power | 8W/12W/16W/20W Adjustable |
| CCT | 2700K/3000K/4000K/5000K 4CCT Adjustable |
| Lumens | 90lm/W |
| Beam Angle | 20° – 100° |
| CRI | > 80 |
| Input Voltage | 120-347VAC, 50/60HZ |
| Power Factor | > 0.9 |
| IP | IP65 |
| Lifetime | 50,000 hrs |
| Warranty | 5 years |

