Leviton LB120-GST, 20A 1-Pole 2nd Gen Smart GFCI Branch Circuit Breaker with Remote Control (ON/OFF) and Plug-On Installation, 120 VAC, 5mA Ground Fault Protection of Personnel
In stock
SKU: LB120-GST
Ampere rating
Pole
Rated voltage
Use this text to encourage communication or promote sharing on social networks.
You can also add links
*Designed for Leviton Load Centers only
Type Smart
Amperage 20 A
Breaker Technology Thermal, GFCI
Pole 1
Short Circuit Current Rating 10 KA
Voltage 120 VAC