Liteline LEDTPK-1M-WW, One Meter LED Tape Light Kit, 3500K Neutral White, 120Vac to 12Vdc 6W Plug In LED Driver Included
Regular price
$70.11
Couldn't load pickup availability
Use this text to encourage communication or promote sharing on social networks.
| UPC | 771250932938 |
| Voltage (V) | 120VAC |
| Bulb Type | LED |
| Lumens (Initial) | 205 |
| Color Temperature (K) | 3500K Neutral White |
| Dimmable | Yes |
| Case Quantity | 6 |
| Wattage (w) | 2.3W |
| Life Hours | 30,000 hours |
| Start Temp. (Min) | -20°C (-4°F) |
| Start Temp. (Max) | 40°C (104°F) |
| Beam Angle | 140 Deg |
| IP Rating | IP33 |
| Warranty | 3 Years |
| UL Listed | cULus |

