Liteline LEDTPK-4M-WW, Four Meter LED Tape Light Kit with Power Feed, 3500K Neutral White, Driver Included
Regular price
$131.33
Couldn't load pickup availability
Use this text to encourage communication or promote sharing on social networks.
| UPC | 771250934109 |
| Voltage (V) | 120VAC |
| Bulb Type | LED |
| Lumens (Initial) | 820 |
| Color Temperature (K) | 3500K Neutral White |
| Dimmable | Yes |
| Case Quantity | 6 |
| Wattage (w) | 9.2W |
| Life Hours | 30,000 hours |
| Start Temp. (Min) | -20°C (-4°F) |
| Start Temp. (Max) | 40°C (104°F) |
| Beam Angle | 140 Deg |
| IP Rating | IP33 |
| Warranty | 3 Years |
| UL Listed | cULus |

