Lotus HBL024-12-24-MP-ND, 24V Class 2 Power Supply 24W Non Dimmable
Regular price
$33.58
Couldn't load pickup availability
Use this text to encourage communication or promote sharing on social networks.
24V 24W Non Dimmable Electronic Driver
Super compact ecomomical class 2 power supply
1" Thin - Fits Where Space Is Limited
| Applications | LED Puck & Tape Light where no dimming is needed |
| Power | 24 W |
| Input | 120 V AC |
| Output Voltage | 24 V DC |
| Output Amps | 1 A |
| Dimmability | None |
| Approved Location | Damp Locations |
| Type | Constant Voltage |
| Ambient Temperature | 40°F (-40°C) to +104°F (+40°C) |
| Warranty | 3 Year |
| Certification | cETLus file # 4005878 |

