In stock
SKU: LPCB103K10
Colour
Contact
Use this text to encourage communication or promote sharing on social networks.
You can also add links
Kit includes Ø22MM Pushbutton, Spring Return Actuator, Flush with Mounting Adapter, Normally Open (NO) Contact Element, Screw Termination. Degree of protection NEMA 4X (IP69K)
Part No LPCB103 + LPXC10 + LPXAU120
Voltage (V) Max. 600V
Amp Rating 10A
IP Rating NEMA 4X (IP69K)
Hole Diameter 22mm