NEXLEDS NX-12COB-RGBCW-KIT, 12mm SMART COB RGBCW Tape Light Kit, 100-240VAC, 48W, 5%~100% Dimming, White
Regular price
$88.00
Couldn't load pickup availability
Use this text to encourage communication or promote sharing on social networks.
| Input | AC100-240V; 50/60Hz |
| Output | DC24V; 2A |
| Cob Strip | DC24V |
| Total Wattage | 48W |
| Working Temperature | -20~45(℃) |
| Color | White Color |
| Light Source | COB , 420 Chips |
| Lifetime | 25,000 Hours |
| Beam Angle | 180° |
| Product Size | 5000*10*2.3mm;5meter/Roll |
| Cut Out | 100mm |
| Application | Home, Shop, Hotel |
| Standard | ETL |
| IP | IP20 |
| Warranty | 2 years |
| Color Temp | RGBCW |
| Dimmable | 5%~100%dimming |

