NEXLEDS NX-2PL-243W-RGBCW-W, RGBCW LED Puck Light, 24VDC, 3W, 180-210 Lumens, RGB+3000K+5500K, CRI >80, Triac Dimmable, White
Regular price
$20.16
Couldn't load pickup availability
Use this text to encourage communication or promote sharing on social networks.
| Specification | 24VDC; 3W MAX |
| Lumens | 180 Im~210 Im |
| Color Temperature | RGB+3000K+5500K |
| Working Temperature | -20~40(℃) |
| Color | White |
| Material | aluminum |
| Light Source | SMD |
| Lifetime | 30,000 Hours |
| Beam Angle | 120° |
| Product Size | 69mm |
| Cut Out | 59mm |
| CRI | >80 |
| IP | IP21 |
| Application | Home, Shop, Hotel |
| Standard | ETL |
| Warranty | 2 years |

