NEXLEDS NX-EMRMCUWP, Waterproof LED Emergency Light, 120-347VAC, 1W+2x1W, 90lm/Head, 6500K Daylight, White
Regular price
$201.60
Couldn't load pickup availability
Use this text to encourage communication or promote sharing on social networks.
| Specification | AC120-347V;50/60Hz;1W+2x1W |
| Working Temperature | -20-40(℃) |
| Power Factor | 0.95 |
| Color | White Color |
| Light Source | SMD |
| Lumen | 90 Lumens per head |
| Life Time | 30000 hrs |
| Battery | Ni-MH 3.6V 2500mAH |
| Self-Powered | 2 hours |
| Product Size | 354×76x370mm |
| IP | Wet location |
| Application | Shop,Hotel…ect |
| Warranty | 2 years fixture,1 years battery |
| Standard | UL |
| Color Temperature | 6500K |

