NEXLEDS NX-HEX96190-534W-CCT, Hexagon LED Ceiling Light CCT Adjustable, 100-277VAC, 534W, 100-110Lm/W, 3000K-6500K, CRI >80, 120° Beam Angle, White
Regular price
$744.00
Couldn't load pickup availability
Use this text to encourage communication or promote sharing on social networks.
| Specification | AC100-277V;534W(46”:16W)(18":6W) |
| Hexagon Qty | 14 Hexs |
| Working Temp | -20℃~45℃ |
| CRI(ra) | >80 |
| Color | White Color |
| Light Source | SMD2835 |
| Lumen | 100-110Lm/W |
| Life Time | 50000 hrs |
| Beam Angle | 120° |
| Product Size | 96"×190"(Light Tube:46"and 18") |
| IP | IP44 |
| Application | Car workshop,Garages,Shops,Gyms,Studios, Offices,Warehouses..etc |
| Warranty | 3 years |
| Standard | ETL |
| Color Temp | 3000 to 6500K (color temp range) |

