NEXLEDS NX-LAL4F-50W-L-DV-TCP-B, 4FT LED Architectural Strip Light, Wattage and CCT Changeable, 120-347VAC, 30/40/50W, 3450/4600/5750 Lumens, 3000/3500/4000/5000K, Black
Regular price
$115.20
Couldn't load pickup availability
Use this text to encourage communication or promote sharing on social networks.
| Specification | 120-347VAC;50/60HZ;50W/40W/30W |
| Working Temp | -20℃~+45℃ |
| Power Factor | >0.9 |
| CRI(ra) | >80 |
| Color | Black Color |
| Material | Aluminum |
| Light Source | SMD2835 LEDs |
| Lumen | 3450lm - 4600lm - 5750lm |
| Life Time | 50000 hrs |
| Beam Angle | 120° |
| Product Size | L:48 in. x W:1.96 in. x H:2.75 in. |
| IP | IP20 |
| Application | Office Building, Shopping Mall |
| Warranty | 5 years |
| Standard | DLC |
| Color Temp | 3000K-3500K-4000K-5000K Tunable |

