NEXLEDS NX-S14-15M-WW, LED Warm White Outdoor String Lights, 100~240V, 1W/Bulb, 10 Im/Bulb, 2200K, Black Holder and Black Cable
Regular price
$46.40
Couldn't load pickup availability
Use this text to encourage communication or promote sharing on social networks.
| Specification | 100~240V;1W/Bulb |
| Working Temperature | -20℃~50℃ |
| CRI | >80 |
| Color | Black holder and Black cable |
| Light Source | 38mm LED filaments,15 Bulbs |
| Lumens | 10 Im/Bulb |
| Lifetime | 30,000 Hours |
| Beam Angle | 360° |
| Product Size | 2.28inch*1.77inch(Bulb),48ft(Length) |
| Socket Base | E26 |
| IP | IP65 |
| Dimmer | No |
| Application | Home,Shop,Hotel,Patio,Outdoor |
| Standard | ETL |
| Color Temperature | 2200K |
| Warranty | 3 Years |

