NEXLEDS NX-VLNL-2F-25W-5CCT, LED Rectangular Vanity Light, 108-132VAC, 25W, 2300 Lumens, 5CCT Changeable, Dimmable, CRI >80, Brush Nickel
Regular price
$48.80
Couldn't load pickup availability
Use this text to encourage communication or promote sharing on social networks.
| Voltage | AC108-132V;50/60Hz;208mA;25W |
| Working Temperature | -20℃~40℃ |
| Lumens | 2300LM |
| CRI | >80 |
| Color Temperature | 2700K/3000K/3500K/4000K/5000K(5CCT Changeable) |
| Power Factor | 0.9 |
| Color | Brush Nickel |
| Material | Stainless Steel+Acrylic |
| Light Source |
LED 2835 |
|
Life Time |
50000 Hours |
| Beam Angle | 120° |
| Product Size | L24.9"*W4.5*H4.12" |
| IP | IP44 |
| Application | Bathroom |
| Warranty | 5 years |
| Standard | ETL/CETL listed |
| Dimmable | YES |

