NEXLEDS NXSFLL-13-100W-H-MV-TCP(Yoke), 3CCT LED Flood Light, CCT and Wattage Adjustable, 120-347VAC, 60/80/100W, 130LM/W, 3000/4000/5000K, Bronze, Yoke Mount
Regular price
$110.40
Couldn't load pickup availability
Use this text to encourage communication or promote sharing on social networks.
| Specification | 120-347VAC, 50/60Hz, 60W-80W-100W |
| Working Temperature | -40℃~45℃ |
| Power Factor | 0.9 |
| CRI | >80 |
| Color | Bronze Color |
| Light Source | SMD 2835 |
| Lumens | 7800/10400/13000(130LM/W) |
| Lifetime | 50,000 Hours |
| Beam Angle | 7H6V |
| Product Size | 10.26*12.22*2.99inch |
| IP | IP65 |
| Application | Highway ,tunnel..etc |
| Standard | UL |
| Color Temperature | 3CCT(3000K-4000K-5000K)Changeable |
| Warranty | 5 Years |

