Philips LED Driver 929000708703, Max. Output 100W 100-700mA 71-143VDC, 0-10V & DALI Dimming, 120-277VAC Input
Regular price
$131.99
Couldn't load pickup availability
Use this text to encourage communication or promote sharing on social networks.
| Stock Code | 929000708703 |
| Family | Philips Advance Xitanium |
| Part No | 929000708703M |
| Dimmable | Yes |
| Length | 165 mm |
| Width | 70 mm |
| Height | 38 mm |
| Input Voltage | 120-277VAC |
| Input Current | 0.94A@120VAC, 0.41A@277VAC |
| Output |
Voltage: 71-143V
Current: 0.1 - 0.7A
Power: 100W
|
| Bulb Type | LED |
| Power Factor | >0.95 |
| THD | <15% |
| Mounting Length | 5.98 in (152 mm) |
| Start Temperature | ‐40°C (-40°F)~55°C (131°F) |
| UL Listed | UL 8750, CSA 250.13 |
| Notes | 0-10 V, DALI, Integrated Dynadim |
| Weight | 1.44 Lbs |
