Philips Xitanium LED Driver XI075C200V054SST1, 75W Max.Output Power, 0.1–2.0A, 27-54VDC Output, Step Dimming INT with SimpleSet, 120-277VAC Input
In stock
SKU: XI075C200V054SST1
Rated voltage
Power
Use this text to encourage communication or promote sharing on social networks.
You can also add links
Stock Code XI075C200V054SST1
Family Advance Xitanium LED Driver with SimpleSet
Part No XI075C200V054SST1M
Dimmable Yes
Length 16.69 in / 424 mm
Width 1.18 in / 30 mm
Height 1.0 / 25.4mm
Input Voltage 1.0 / 25.4mm
Bulb Type LED
Output Voltage 27-54V
Output Current 0.1 - 2.0A
Output Power 75W
Power Factor >0.90
Start Temp. <10%
Mounting Length -20°C~50°C
Weight 0.9 Lbs / 0.41 kgs
THD <10%
Operates AOC (Adjustable Output Current): 100mA to 2000mA via external resistor or SimpleSet programming (default set to 2000mA, refer to graph)