Philips Xitanium LED Driver XI075C200V054SST1, 75W Max.Output Power, 0.1–2.0A, 27-54VDC Output, Step Dimming INT with SimpleSet, 120-277VAC Input
Regular price
$73.60
Couldn't load pickup availability
Use this text to encourage communication or promote sharing on social networks.
| Stock Code | XI075C200V054SST1 |
| Family | Advance Xitanium LED Driver with SimpleSet |
| Part No | XI075C200V054SST1M |
| Dimmable | Yes |
| Length | 16.69 in / 424 mm |
| Width | 1.18 in / 30 mm |
| Height | 1.0 / 25.4mm |
| Input Voltage | 1.0 / 25.4mm |
| Bulb Type | LED |
| Output Voltage | 27-54V |
| Output Current | 0.1 - 2.0A |
| Output Power | 75W |
| Power Factor | >0.90 |
| Start Temp. | <10% |
| Mounting Length | -20°C~50°C |
| Weight | 0.9 Lbs / 0.41 kgs |
| THD | <10% |
| Operates | AOC (Adjustable Output Current): 100mA to 2000mA via external resistor or SimpleSet programming (default set to 2000mA, refer to graph) |
| UL Listed | UL8750, UL1310, Class P (UL, cUL), NOM |

