Votatec VO-RP4W10-120-D-3WY/WH, 4" Round LED Slim Panel Downlight, 3 Way CCT Adjustable, 10W, 3000/4000/5000K, 120V, 750 Lumens, Dimmable, White - Item discontinued
Regular price
$14.25
Couldn't load pickup availability
Use this text to encourage communication or promote sharing on social networks.
| Power | 10W |
| Input Voltage | 120V, 60Hz |
| Lumen Output | 750LM |
| Color Temperature | 3000/4000/5000K Adjustable |
| Power Factor | >0.9 |
| CRI | >80 |
| Beam Angle | 140° |
| Dimmable | Yes |
| Life Time(Hrs) | 50,000 |
| Warranty | 5 Years |
| IC Rated | Yes |
| Energy Star | Yes |
| Certification | ELT/ES |
Item DISCONTINUED and replaced by its newest version VO-RP4W9-120-D-6WAY/WH.

